Juvalla hippokisat – katso kaikki tulokset!

Hippokisat urheiltiin Juvan urheilukentällä 24. elokuuta, katso kaikki tulokset!

P1 (2015) 20 m: 1) Elmeri Ruotsalainen 16,6, 2) Anssi Martikainen 19,9, 3) Väinö Lahtinen 20,0, 4) Miko Kinnunen 24,6, 5) Ville Pekurinen 24,7, 6) Olavi Kosunen 26,8, 7) Viljo Tegelberg 27,2, 8) Väinö Honkanen 36,6. Erä 1 (NWND): 1) Anssi Martikainen 19,9, 2) Miko Kinnunen 24,6, 3) Viljo Tegelberg 27,2, 4) Väinö Honkanen 36,6, Erä 2 (NWND): 1) Elmeri Ruotsalainen 16,6, 2) Väinö Lahtinen 20,0, 3) Ville Pekurinen 24,7, 4) Olavi Kosunen 26,8.

P2 (2014) 20 m: 1) Eevert Immonen 8,6, 2) Elmeri Vironen 8,6, 3) Samuel Alkio 9,0, 4) Sauli Miettinen 9,3, 5) Tommi Tuokko 9,7, 6) Luka Hämäläinen 10,3, 7) Ville Autio 10,9, 8) Iiro Sihvonen 13,9, 9) Sulo Ronkainen 15,8, 10) Leevi Kääriäinen 15,9, 11) Aleksi Tarkiainen 18,3, 12) Hannes Riuttanen 18,3, 13) Kalle Kotro 18,5, 14) Jaro Savander 40,3, Veikko Luukkonen DNS. Erä 1 (NWND): 1) Eevert Immonen 8,6, 2) Samuel Alkio 9,0, 3) Sauli Miettinen 9,3, 4) Sulo Ronkainen 15,8, Veikko Luukkonen DNS, Erä 2 (NWND): 1) Elmeri Vironen 8,6, 2) Iiro Sihvonen 13,9, 3) Aleksi Tarkiainen 18,3, 4) Kalle Kotro 18,5, 5) Jaro Savander 40,3, Erä 3 (NWND): 1) Tommi Tuokko 9,7, 2) Luka Hämäläinen 10,3, 3) Ville Autio 10,9, 4) Leevi Kääriäinen 15,9, 5) Hannes Riuttanen 18,3.

P3 (2013) 20 m: 1) Martti Kosonen 6,5, 2) Aleksi Ehrnooth 6,9, 3) Leevi Pöyhönen 6,9, 4) Eemeli Matiskainen 6,9, 5) Eemeli Vironen 7,1, 6) Rasmus Kantanen 8,5, 7) Juho Perälampi 8,6, 8) Lukas Petrenko 11,1, 9) Maximus Piikki 12,8, Aapo Ikonen DNS, Santeri Issakainen DNS. Erä 1 (NWND): 1) Martti Kosonen 6,5, 2) Aleksi Ehrnooth 6,9, 3) Lukas Petrenko 11,1, 4) Maximus Piikki 12,8, Santeri Issakainen DNS, Erä 2 (NWND): 1) Leevi Pöyhönen 6,9, 2) Eemeli Matiskainen 6,9, 3) Eemeli Vironen 7,1, 4) Rasmus Kantanen 8,5, 5) Juho Perälampi 8,6, Aapo Ikonen DNS.

P4 (2012) 40 m: 1) Vilho Salmenius 11,0, 2) Oskari Koivula 11,4, 3) Onni Halinen 11,4, 4) Leo Hautsalo 11,5, 5) Kaapo Montonen 12,2, 6) Eero Pesonen 12,4, 7) Tommi Kaasinen 13,2, 8) Miro Ruotsalainen 13,8, 9) Leevi Summanen 16,3, 10) Lukas Riuttanen 20,6. Erä 1 (NWND): 1) Leo Hautsalo 11,5, 2) Tommi Kaasinen 13,2, 3) Miro Ruotsalainen 13,8, 4) Leevi Summanen 16,3, 5) Lukas Riuttanen 20,6, Erä 2 (NWND): 1) Vilho Salmenius 11,0, 2) Oskari Koivula 11,4, 3) Onni Halinen 11,4, 4) Kaapo Montonen 12,2, 5) Eero Pesonen 12,4.

P5 (2011) 40 m: 1) Robin Gruner 8,9, 2) Eetu Avikainen 9,1, 3) Kaapo Hämäläinen 9,4, 4) Jere Raitala 9,5, 5) Topi Tegelberg 9,8, 6) Ville Suhonen 9,8, 7) Jiri Tuovinen 10,0, 8) Viljami Kontio 10,1, 9) Aleksi Martikainen 10,2, 10) Ilari Sihvonen 10,6, 11) Lenni Vironen 10,6, 12) Joona Kääriäinen 10,6, 13) Eetu Nykänen 10,9, Jimi Hakonen DNS, Veikka Kupsanen DNS. Erä 1 (NWND): 1) Eetu Avikainen 9,1, 2) Kaapo Hämäläinen 9,4, 3) Jere Raitala 9,5, 4) Jiri Tuovinen 10,0, Veikka Kupsanen DNS, Erä 2 (NWND): 1) Viljami Kontio 10,1, 2) Aleksi Martikainen 10,2, 3) Ilari Sihvonen 10,6, 4) Joona Kääriäinen 10,6, Jimi Hakonen DNS, Erä 3 (NWND): 1) Robin Gruner 8,9, 2) Topi Tegelberg 9,8, 3) Ville Suhonen 9,8, 4) Lenni Vironen 10,6, 5) Eetu Nykänen 10,9.

P6 (2010) 40 m: 1) Jami Piispa 7,7, 2) Vilho Härkönen 8,8, 3) Veikko Suikki 9,1, 4) Neo Lappalainen 9,3, 5) Jori Hirvonen 9,7, 6) Aatu Laitinen 9,7, 7) Miro Hautsalo 10,2, 8) Sulo Hänninen 11,9. Erä 1 (NWND): 1) Neo Lappalainen 9,3, 2) Jori Hirvonen 9,7, 3) Aatu Laitinen 9,7, 4) Sulo Hänninen 11,9, Erä 2 (NWND): 1) Jami Piispa 7,7, 2) Vilho Härkönen 8,8, 3) Veikko Suikki 9,1, 4) Miro Hautsalo 10,2.

P7 (2009) 40 m: 1) Eemeli Tingvall 7,9, 2) Elias Huhtinen 8,5, 3) Kerkko Kontra 8,6, 4) Onni Männistö 8,7, 5) Jooa Kantanen 8,7, 6) Joni Janhunen 8,9, 7) Kauri Erenvert 9,3, 8) Jaakko Janhunen 9,3, Kimi Spåra DNS, Topi Hakonen DNS. Erä 1 (NWND): 1) Eemeli Tingvall 7,9, 2) Elias Huhtinen 8,5, 3) Onni Männistö 8,7, 4) Kauri Erenvert 9,3, Topi Hakonen DNS, Erä 2 (NWND): 1) Kerkko Kontra 8,6, 2) Jooa Kantanen 8,7, 3) Joni Janhunen 8,9, 4) Jaakko Janhunen 9,3, Kimi Spåra DNS.

P8 (2008) 40 m: (NWND): 1) Ahti Suikki 7,5, 2) Joosa Maaranen 7,8, 3) Samu Pylkkänen 8,2, 4) Eemeli Piira 8,7.

P9 (2007) 40 m: (NWND): 1) Sisu Ukkonen 7,1, 2) Julius Huhtinen 7,8, 3) Eetu Honkanen 8,0, 4) Tomi Taskinen 8,0, 5) Tapio Suikki 8,1, Niko Spåra DNS.

P10 (2006) 60 m: (NWND): 1) Onni Kimari 9,3, 2) Petteri Laakso 9,5, 3) Martti Pesonen 10,2, 4) Hugo Hyppönen 10,2, 5) Esa Laitinen 11,0, 6) Mio Lappalainen 11,0.

P12 (2004) 60 m: (NWND): 1) Santtu Kosonen 10,6.

T1 (2015) 20 m: (NWND): 1) Sara Tilkkanen 29,7, 2) Ada Jaatinen 29,8, 3) Aada Melto 33,7, 4) Ella Nykänen 45,9.

T2 (2014) 20 m: 1) Venla Kosonen 8,8, 2) Minja Ruotsalainen 9,0, 3) Sofi Vuorinen 10,4, 4) Vilja Tarkiainen 11,2, 5) Siiri Paunonen 12,3, 6) Minttu Jussila 13,0, 7) Lilja Vuorinen 13,4, 8) Iiris Matiskainen 13,7, 9) Ada Summanen 14,3, 10) Anni Juntunen 16,7, 11) Ilona Taskinen 17,4, 12) Anniina Halonen 19,0, 13) Sani Heikkinen 28,0, 14) Ida Pohjalainen 29,0, 15) Lempi Sihvonen 32,9, 16) Nea Hänninen 37,9. Erä 1 (NWND): 1) Venla Kosonen 8,8, 2) Minja Ruotsalainen 9,0, 3) Sofi Vuorinen 10,4, 4) Vilja Tarkiainen 11,2, 5) Lilja Vuorinen 13,4, 6) Anniina Halonen 19,0, Erä 2 (NWND): 1) Minttu Jussila 13,0, 2) Iiris Matiskainen 13,7, 3) Ilona Taskinen 17,4, 4) Sani Heikkinen 28,0, 5) Ida Pohjalainen 29,0, Erä 3 (NWND): 1) Siiri Paunonen 12,3, 2) Ada Summanen 14,3, 3) Anni Juntunen 16,7, 4) Lempi Sihvonen 32,9, 5) Nea Hänninen 37,9.

T3 (2013) 20 m: 1) Jessica Piispa 6,2, 2) Lotta Kaipainen 6,4, 3) Lumi Haikarainen 6,6, 4) Jemina Piispa 6,8, 5) Eveliina Taskinen 7,2, 6) Venla Kontio 7,4, 7) Elsa Korhonen 7,9, 8) Hilda Hänninen 8,0, 9) Tyyne Kärki 8,4, 10) Sofia Jäntti 8,5, 11) Jenna Pekurinen 8,9, 12) Sofi Maaranen 9,3, 13) Tiina Laitinen 11,4, 14) Lia Lappalainen 14,3. Erä 1 (NWND): 1) Jessica Piispa 6,2, 2) Jemina Piispa 6,8, 3) Tyyne Kärki 8,4, 4) Sofia Jäntti 8,5, Erä 2 (NWND): 1) Lotta Kaipainen 6,4, 2) Lumi Haikarainen 6,6, 3) Hilda Hänninen 8,0, 4) Sofi Maaranen 9,3, 5) Tiina Laitinen 11,4, Erä 3 (NWND): 1) Eveliina Taskinen 7,2, 2) Venla Kontio 7,4, 3) Elsa Korhonen 7,9, 4) Jenna Pekurinen 8,9, 5) Lia Lappalainen 14,3.

T4 (2012) 40 m: 1) Livia Huhtinen 9,5, 2) Alisa Tuokko 10,2, 3) Seela Harmonen 11,2, 4) Saara Nulpponen 11,3, 5) Karoliina Koivula 11,5, 6) Tara Turunen 12,3, 7) Lotta Sihvonen 12,8, 8) Lotta Hytönen 13,2, 9) Hertta Janhunen 13,4, 10) Emma Melto 14,0, 11) Emma Savolainen 14,5, 12) Peppi Pohjalainen 18,4. Erä 1 (NWND): 1) Seela Harmonen 11,2, 2) Saara Nulpponen 11,3, 3) Karoliina Koivula 11,5, 4) Lotta Sihvonen 12,8, Erä 2 (NWND): 1) Tara Turunen 12,3, 2) Hertta Janhunen 13,4, 3) Emma Melto 14,0, 4) Emma Savolainen 14,5, Erä 3 (NWND): 1) Livia Huhtinen 9,5, 2) Alisa Tuokko 10,2, 3) Lotta Hytönen 13,2, 4) Peppi Pohjalainen 18,4.

T5 (2011) 40 m: 1) Amanda Tingvall 9,0, 2) Iina Hänninen 9,5, 3) Nella Janhunen 10,1, 4) Inka Meinander 10,2, 4) Lempi Kuparinen 10,2, 6) Alisa Vironen 10,2, 7) Sandra Jäntti 10,5, 8) Veera Hirvonen 10,7, 9) Miina Tarkiainen 10,8, 10) Siiri Pylkkänen 10,9, 11) Iida Korhonen 11,8, 12) Essi Autio 14,8. Erä 1 (NWND): 1) Iina Hänninen 9,5, 2) Alisa Vironen 10,2, 3) Veera Hirvonen 10,7, 4) Siiri Pylkkänen 10,9, Erä 2 (NWND): 1) Nella Janhunen 10,1, 2) Sandra Jäntti 10,5, 3) Miina Tarkiainen 10,8, 4) Essi Autio 14,8, Erä 3 (NWND): 1) Amanda Tingvall 9,0, 2) Inka Meinander 10,2, 2) Lempi Kuparinen 10,2, 4) Iida Korhonen 11,8.

T6 (2010) 40 m: 1) Camilla Alkio 8,1, 2) Nella Tegelberg 8,7, 3) Silja Jäntti 8,7, 4) Amanda Piikki 9,0, 5) Martta Honkanen 9,4, 6) Emilia Piira 9,6, 7) Saimi Heikkinen 9,7, 8) Linda Soininen 9,8, 9) Ella Montonen 10,2, 10) Anniina Koivula 10,3, 11) Mila Petrenko 10,9. Erä 1 (NWND): 1) Camilla Alkio 8,1, 2) Martta Honkanen 9,4, 3) Saimi Heikkinen 9,7, 4) Linda Soininen 9,8, 5) Ella Montonen 10,2, 6) Mila Petrenko 10,9, Erä 2 (NWND): 1) Nella Tegelberg 8,7, 2) Silja Jäntti 8,7, 3) Amanda Piikki 9,0, 4) Emilia Piira 9,6, 5) Anniina Koivula 10,3.

T7 (2009) 40 m: (NWND): 1) Sinna Pohjalainen 8,6, 2) Nea Hämäläinen 8,7, 3) Jenni Taskinen 9,0, 4) Aino-Kaisa Noponen 9,1, 5) Elina Harmonen 10,0, Ronja Issakainen DNS.

T8 (2008) 40 m: (NWND): 1) Sara Ehrnrooth 7,1, 2) Enni Purhonen 7,7, 3) Veera Sihvonen 7,8, 4) Alina Meinander 8,1, 5) Helmi Kuparinen 8,2, Alisa Tolvanen DNS.

T9 (2007) 40m: (NWND): 1) Silja Himanen 7,5, 2) Sofia Piikki 8,0.

T10 (2006) 60 m: (NWND): 1) Annika Taskinen 10,0, 2) Aino Salmenius 10,8, 3) Oosa Kantanen 11,0, 4) Janna Maaranen 11,8.

T11 (2005) 60 m: (NWND): 1) Peppi Ukkonen 10,5.

Kommentteja aiheesta “Juvalla hippokisat – katso kaikki tulokset!

  • 27.8.2016 at 13:28
    Permalink

    Mitalli pitäisi antaa äidille, kun lapsen kantaa tai repii maaliin ykköseksi.

Comments are closed.

Viikon kysymys

Olisiko kunnanvaltuuston pitänyt muuttaa veroprosentteja vuodelle 2019?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...