Kahdet hiihtokisat miteltiin Juvalla – katso kaikki tulokset!

Juvalla kisailtiin viime viikonvaihteessa kahdet hiihdot, nimittäin Suur-Savon Osuuspankin ja
Juvan Urheilijoiden Hippo-hiihdot sekä Juvan Urheilijoiden ja Siiskosen
kauraleipähiihdot.			

Katso kaikki tulokset:

Hippo-hiihdot:

Sarja: Tytöt 2 (2017)  50m				
				
sija	nimi			aika
1	Neea Melto		01:17,0
				
				
Sarja: Pojat 3 (2016)  50m				
				
sija	nimi			aika
1	Viljam Vuorinen		03:33,5
			
				
Sarja: Pojat 4 (2015)  50m				
				
sija	nimi			aika
1	Viljo Tegelberg		00:49,5
	Ville Pekurinen		DNS
				
				
Sarja: Tytöt 4 (2015)  50m				
				
sija	nimi			aika
1	Ada Jaatinen		01:06,3
2	Annu Kauhanen		01:15,6
3	Aada Melto		02:02,3
4	Senni Auvinen		03:12,4


Sarja: Tytöt 5v (2014) 300m				
				
sija	nimi			aika
1	Sofi Vuorinen		03:28,3
2	Lilja Vuorinen		03:45,5
3	Sara Kervinen		03:52,4
4	Noora Auvinen		04:46,5
				
				
Sarja: Pojat 5v (2014) 300m				
				
sija	nimi			aika
1	Elias Romo		04:02,7
	Sauli Miettinen		DNS



Sarja: Tytöt 6v (2013) 300m				
				
sija	nimi			aika
1	Jessica Piispa		02:07,8
2	Jemina Piispa		02:14,1
3	Anniina Kauhanen	02:29,5
4	Lotta Kaipainen		02:44,6
	Jenna Pekurinen		DNS


Sarja: Pojat 6v (2013) 300m				
				
sija	nimi			aika
1	Aleksi Ehrnrooth	01:26,4
2	Samuel Björn		03:11,0
3	Leevi Pöyhönen		03:35,2



Sarja: Tytöt 7v (2012) 600m				
				
sija	nimi			aika
1	Livia Huhtinen		05:24,8
2	Hilda Leskinen		08:36,9



Sarja: Pojat 7v (2012) 600m				
				
sija	nimi			aika
1	Leo Hautsalo		04:10,1
2	Juho Lamberg		07:05,7
	Niko Immonen		DNS


Sarja: Tytöt 8 (2011) 600m				
				
sija	nimi			aika
1	Stella Björn		07:40,3
	Martta Lipsanen		DNS
				
				
Sarja: Pojat 8 (2011) 600m				
				
sija	nimi			aika
1	Aatu Kauhanen		02:51,2
2	Topi Tegelberg		03:28,6
	Juhana Asikainen	DNS
	Eetu Avikainen		DNS


Sarja: Tytöt 8 (2011) 600m				
				
sija	nimi			aika
1	Stella Björn		07:40,3
	Martta Lipsanen		DNS
				
				
Sarja: Pojat 8 (2011) 600m				
				
sija	nimi			aika
1	Aatu Kauhanen		02:51,2
2	Topi Tegelberg		03:28,6
	Juhana Asikainen	DNS
	Eetu Avikainen		DNS
				
				
Sarja: Tytöt 9 (2010) 1km				
				
sija	nimi			aika
1	Enni Mutikainen		05:51,2
2	Nella Tegelberg		06:15,9
				
				
Sarja: Pojat 9 (2010) 1km				
				
sija	nimi			aika
1	Akseli Kiljunen		04:33,1
2	Iivari Kiljunen		04:41,5
3	Jami Piispa		05:12,4
4	Miro Hautsalo		06:39,1
				
				
Sarja: Tytöt 10 (2009) 1km				
				
sija	nimi			aika
1	Netta Paloheimo		04:54,0
			
				
Sarja: Pojat 10 (2009) 1km				
				
sija	nimi			aika
1	Kimi Spåra		06:44,0
2	Elias Huhtinen		DNS
				

Sarja:Tytöt 11 (2008) 2km				
				
sija	nimi			aika
1	Sara Ehrnrooth		06:34,0
				
				
Sarja: Pojat 12 (2007) 2km				
				
sija	nimi			aika
1	Niko Spåra		07:43,1
2	Julius Huhtinen		DNS


Siiskosen kauraleipähiihdot:

Siiskosen kauraleipähiihdot					16.3.2019
Juvan Urheilijat					



	Sarja: M8 1km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Iivo Räisänen		Joroisten Urheilijat		04:56,0
2	Aatu Kauhanen		Mikkelin Hiihtäjät		04:58,0
3	Paulus Kinnunen		Pieksämäen Veikot		06:01,0
4	Topi Tegelberg		Juvan Urheilijat		06:24,0
5	Jouni Leikas		Pieksämäen Veiko		07:24,0
6	Leo Hautsalo		Juvan Urheilijat		07:31,0
7	Aleksi Ehrnrooth	Juvan Urheilijat		10:10,0

					
					
	Sarja: N8 1km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Kaisa Kirves		Keravan Urheilijat		05:47,0
2	Livia Huhtinen		Juvan Urheilijat		09:32,0
					

	Sarja: M10 2km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Tomi Iivanainen		Suonenjoen Vasama		07:23,0
2	Akseli Kiljunen		Juvan Urheilijat		07:28,0
3	Iivari Kiljunen		Juvan Urheilijat		07:40,0
4	Juho Taipale		Mäntyharjun Virkistys		08:02,0
5	Miro Hautsalo		Juvan Urheilijat		11:03,0



	Sarja: N10 2km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Netta Rauhanen		Puijon Hiihtoseura		06:23,0
2	Noora Hukka		Joensuun Kataja			06:45,0
3	Isla Mähönen		Rantasalmen Urheilijat		07:10,0
4	Netta Paloheimo		Kerimäen Urheilijat		07:37,0
	Nella Tegelberg		Juvan Urheilijat		DNS




	Sarja: M12 3km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Antti Kirves		Keravan Urheilijat		10:35,9
2	Niko Spåra		Juvan Urheilijat		15:26,0
	Julius Huhtinen		Juvan Urheilijat		DNS
	Lenni Paloheimo		Kerimäen Urheilijat		DNS
					
					
	Sarja: N12 3km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Lotta Rauhanen		Puijon Hiihtoseura		10:31,0
2	Silja Himanen		Juvan Urheilijat		10:56,0
3	Elina Leikas		Pieksämäen Veikot		13:52,0
	Hilma Hyyrynen		Anjalan Liitto			DNS
	Sara Ehrnrooth		Juvan Urheilijat		DNS
					
					
	Sarja: M14 3km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Janne Kalle Nyberg	Liperin Hiihtoseura		09:59,2
	Ossi Mutikainen		Savonlinnan Hiihtoseura		DNS


	Sarja: N14 3km				
					
sija	nimi			seura				aika
-	Isla Kinnunen		Pieksämäen Veikot		DNF
-	Nanna Hyyrynen		Anjalan Liitto			DNS



			
	Sarja: M16 5km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Juha Nyberg		Liperin Hiihtoseura		14:09,6
2	Joni Nyberg		Liperin Hiihtoseura		15:40,5
					
					
	Sarja: N16 5km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Iida-Emilia Karhula	Mikkelin Hiihtäjät		17:38,5
2	Saana Kinnunen		Pieksämäen Veikot		19:09,6
					
					
	Sarja: N18 5km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Aino Loikkanen		Puijon Hiihtoseura		16:04,3
2	Aino-Kaisa Taipale	Mäntyharjun Virkistys		17:41,7


	Sarja: N20 5km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Noora Tivinen		Mikkelin Hiihtäjät		14:03,8
2	Reetta Silvasti		Puijon Hiihtoseura		14:03,9
3	Siiri Räsänen		Puijon Hiihtoseura		14:09,0
4	Iiris Moisio		Puijon Hiihtoseura		14:51,5
5	Tiia Kauppinen		Savonlinnan Hiihtoseura		14:53,3
6	Johanna Laakkonen	Puijon Hiihtoseura		15:29,0
7	Hanna-Sofia Karhula	Mikkelin Hiihtäjät		16:06,3



	Sarja: N20 5km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Noora Tivinen		Mikkelin Hiihtäjät		14:03,8
2	Reetta Silvasti		Puijon Hiihtoseura		14:03,9
3	Siiri Räsänen		Puijon Hiihtoseura		14:09,0
4	Iiris Moisio		Puijon Hiihtoseura		14:51,5
5	Tiia Kauppinen		Savonlinnan Hiihtoseura		14:53,3
6	Johanna Laakkonen	Puijon Hiihtoseura		15:29,0
7	Hanna-Sofia Karhula	Mikkelin Hiihtäjät		16:06,3
					

					
	Sarja: N YL 5km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Laura Karkkulainen	Kontiolahden Urheilijat		13:53,6
2	Annu Pylkkänen		Ski Jyväskylä			14:56,9
					

					
	Sarja: M45 5km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Petri Pulkkinen		Leppävirran Urheilijat		13:57,4
2	Teemu Himanen		Juvan Urheilijat		14:15,0

					
					
	Sarja: M55 5km				
					
nro	nimi			seura				aika
1	Esko Hänninen		Mikkelin Hiihtäjät		14:52,6
2	Reijo Tolsa		Virolahden Sampo		17:01,2
					

					
	Sarja: M65 5km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Seppo Väisänen		Pieksämäen Veikot		14:52,9
2	Paavo Pajunen		Mikkelin Hiihtäjät		16:08,8
					

					
	Sarja: M18 8km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Antti-Jussi Räsänen	Siilinjärven Hiihtoseura	23:12,7
2	Jarkko Tolvanen		Joroisten Urheilijat		24:13,7



	Sarja: M20 10km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Akseli Loikkanen	Siilinjärven Hiihtoseura	29:53,4



	Sarja: MYL 10km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Jussi Karkkulainen	Kontiolahden Urheilijat		27:25,2
2	Juha Hyyryläinen	Mikkelin Hiihtäjät		29:12,6
3	Lauri Niemi		Lappeen Riento			33:48,9


	Sarja: M35 10km				
					
sija	nimi			seura				aika
1	Hannu Henrik Lappi	Siilinjärven Hiihtoseura	28:21,4
2	Jaime Huerta		Leppävirran Urheilijat		34:05,8

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

Viikon kysymys

Eduskuntavaalit käydään 14.4. Minkä puolueen arvelet Kaakkois-Suomen vaalipiirissä yltävän vaalivoittoon?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...
Kommentoi kyselyä